Mednarodna konferenca Širi obzorja

26. in 27. novembra 2015 je v organizaciji RIC Novo mesto v Kulturno kongresnem centru Dolenjske Toplice potekala mednarodna konferenca Broaden Horizons/Širi obzorja – Izkušnje in povezovanje za uspešno vključevanje Romov. Organizirana je bila spodporo Urada RS za narodnosti, potekala pa je pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.Namenjena je bila strokovnjakom in praktikom, oblikovalcem politik ter predstavnikom vladnih ter nevladnih organizacij, ki delujejo na različnih področjih vključevanja Romov (izobraževanje, zaposlovanje, kultura, zdravje, enake možnosti …).

Z aktivno udeležbo smo se konference udeležili tudi predstavniki naše šole. Jasna Banovec in Helena Prosen Zupančič sta predstavili prispevka z naslovoma Romski učenci v osnovni šoli s prilagojenim programom – pojav in reševanje nasilja ter Izzivi v procesu vzgoje in izobraževanja romskih otrok v prilagojenem programu. Jasmina Škrbec Masilo in Ksenija Pejanovič sta predstavili projektno stojnico z izdelki naših učencev z naslovom Romi na naši šoli/Šola hili prvo liga.

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2015 - 2016, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.