S-FAKTOR

S-Factor into Eurovision je projekt, ki ga vodi skupina Momentum world iz Velike Britanije. Začel se je kot šolska prireditev talentov dveh angleških ustanov za učence s posebnimi potrebami, Kelfort in Hilltop school, ter v desetih letih prerasel v dogodek, ki pritegne okrog 1000 gledalcev in na katerem z roko v roki sodelujejo prostovoljci, profesionalci, otroci s posebnimi potrebami in njihovi vrstniki iz okoliških šol. Kot del šova talentov se odvija tudi predstavitev glasbenih videov. Na tak način so lahko v prireditev vključeni prav vsi otroci, tudi tisti, ki na odru ne morejo ali ne želijo nastopati.
Naša šola se želi v šolskem letu 2015/16 v sodelovanju z OŠ Milke Šobar-Nataše iz Črnomlja vključiti v mednarodni projekt S-faktor in v njem aktivno sodelovati. Namen projekta je povezovati osebe s posebnimi potrebami in jim omogočiti izkušnjo nastopanja.

Sfaktor

Cilji, ki jih bomo poskusili realizirali:

  • Vključiti učence naše šole v sodelovanje v projektu in sicer pri ideji, snemanju in igranju v glasbenem videu,
  • spodbujati učence, da razvijajo svoje talente in jih predstavijo,
  • z učenci posneti glasbeni video, v katerem se bodo predstavili sami in tudi utrip naše šole,
  • sodelovati z drugimi ustanovami, tako v regiji, kot tudi mednarodno,
  • izmenjavati izkušnje z ostalimi strokovnimi delavci , spoznavati druge ustanove in njihove učence.

Jasna Banovec

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2015 - 2016, Projekti, S-faktor. Zaznamek za trajno povezavo.