POMOČ PRI SAMOOSKRBI S SADJEM IN ZELENJAVO IN GOSPODINJSKA OPRAVILA

V okviru projekta Program dodatnega usposabljanja opravljamo v naših delavnicah različna gospodinjska opravila in poskušamo prispevati k samooskrbi naše šole z zelenjavo. Odločili smo se tudi, da bomo, še preden se bo začelo delo na vrtu, generalno očistili šolsko kuhinjo. Ko so nam s Kmetijske šole Grm pripeljali hlevski gnoj, smo ga raztrosili po šolskem vrtu. Bili smo veseli, ker so nam kasneje vrt še pobranali. Zemlja na našem vrtu je zelo zbita in težka za obdelavo, zato smo se morali pred setvijo zelo potruditi in jo z motikami še razrahljati. Posadili smo peso, zelje in krompir ter posejali še blitev in peteršilj. Peso, zelje in krompir bomo pojedli sproti, peteršilj in blitev pa bodo kuharice zamrznile in ju vse leto uporabljale pri kuhanju kosil.

NALOŽBO SOFINANCIRATA REPUBLIKA SLOVENIJA IN EVROPSKA UNIJA IZ EVROPSKEGA SOCIALNEGA SKLADA.

 

 

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.