RA=I 2019

V soboto, 13. aprila, so se učenci naše šole Tijan, Demir in Enej udeležili državnega tekmovanja iz matematike Računanje je igra.

Na Osnovni šoli Poldeta Stražišarja na Jesenicah so organizirali že 21. državno tekmovanje iz matematike za šole s prilagojenim izobrazbenim standardom. Tekmovanje je otvorila mama Škrat in nagovorila vse tekmovalce, ki so letos prišli iz kar 38 šol iz vse Slovenije.

Po tekmovanju smo se udeležili Festivala znanosti in fantastike Meteorita. Sprehodili smo se med razstavljenimi minerali, si ogledali velik meteorit, učenci pa so se lahko preizkusili v različnih spretnostih igrah. V gledališču Toneta Čufarja je bil na ogled tudi planetarij.

Po slavnostni razglasitvi rezultatov smo pojedli kosilo ter se utrujeni in polni vtisov odpeljali proti domu. Učenci prvih treh mest niso dosegli, so pa zato najboljši matematiki na naši šoli, kar je tudi velik uspeh!

Mentorica
Nataša Udovč

 

 

 

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.